Ev Satın Alırken Burcunuz Sizi Nasıl Yönlendiriyor?

Ev Satın Alırken Burcunuz Sizi Nasıl Yönlendiriyor?

Ev satın alırken, konum ve fiyat özellikleri kadar duygularımız da ön plana çıkıyor. Karakter ve davranışlar üzerinde büyük etkiye sahip olan burçlar, gayrimenkul alımında da sizi etkilediğinizi biliyor musunuz?  İşte burçlara göre gayrimenkul tercihleri;

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

En belirgin özelliği cesaret, en büyük hatası aceleciliğidir. Yıldızı parlayan bölgelerde yeni inşa edilen evlere, henüz orada yaşam başlamamış bile olsa ilgi duyar. Başkaları gidip gitmemeyi düşünürken o çoktan taşınmıştır.

BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

İdealinde bahçeli bir ev yaşar. Bir ya da iki katlı, bahçeli müstakil evler uygun denilebilir. Öte yandan, boğaların ev alırken veya satarken pazarlık yapmayı ihmal etmediğini söyleyebiliriz.

İKİZLER (22 Mayıs-21 Haziran)

Değişik ve farklı seçenekli evler ikizler için sorun teşkil etmez tam tersi ikizler alışılagelmişin dışındaki her şeyi konfora dönüştürebilir.

YENGEÇ (22 Haziran-23 Temmuz)

Pahalı bir ev alarak hayrete düşürebilir. “Yengeç’ler, denize bakan evleri tercih ederler. Su grubundan oldukları için, bunun mantıklı bir açıklaması vardır.

ASLAN (21 Temmuz-23 Ağustos)

Lüks merakları ile biline aslanlar, her şeyin en iyisini, eşsizini ister. Işıltılı, dikkat çeken evlere bayılır. “İnsanın evi sarayıdır” diye düşünen Aslan’lar, bu evi lüks eşyalarla da döşemek isteyecektir.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

Başaklar sade fakat kaliteli bir eve sahip olmak isterler. Analizci bir Başak’ın ev alması biraz uzun sürebilir. Düzen takıntıları dolayısıyla, yaşayacağı evin belirlediği kriterlere uymasını ister.

TERAZİ (24 Eylül-22 Ekim)

Toplu konutlar, çok katlı apartmanlar asla onlara uygun değildir. Çiçekli bahçelerden, zarif eşyalardan keyif alırlar. Rahatı ve zevkleri için düşünmeden para harcarlar. İmkanı olursa dünyanın en güzel evini alıp kendi zevklerine göre döşerler.

AKREP (23 Ekim-22 Kasım)

Özel arazilerde ağaçların arasına gizlenmiş evler dikkatlerini çeker, her şeyi gizlemekten hoşlandıkları gibi, ev hayatlarını da saklı gizli sürdürürler. Bu olanaklara sahip evler öncelikli tercihleridir.

YAY (23 Kasım-22 Aralık)

Yaşayacağı yerin tüm ihtiyaçlara cevap vermesi onları mutlu edecektir. Konum ve her şeye ulaşılabilirlik onları cezbeder.

OĞLAK (23 Aralık-20 Ocak)

Modern uygulamaların hakim olduğu, yeni bir mimari anlayışla yapılmış ancak bütün olarak bakıldığında geçmişi çağrıştıran konutlar Oğlak’lara uygundur.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

Dünyayı dolaşsa bile neticede döneceği yer evidir. Evinin dünyanın en şahane yeri olduğuna inanır. İç dünyasını yansıttığı evi, gerçekten de başkalarınınkine benzemez.

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

Evin farklılığı, ve değişikliği en çok balık burçlarının hoşuna gidecektir. Konfor duygusu gelişmiş olduğundan her tür ayrıntıya dikkat ederler.

İlgili Mesajlar

2024 Yılına Yön Verecek Gayrimenkul Yatırım Alanları

Gayrimenkul yatırımı, Türkiye'de uzun süredir güçlü bir yatırım aracı olmuştur....

okumaya devam et

Gayrimenkulde Son Gelişmeler: Değişime Nasıl Uyum Sağlamalısınız?

Gayrimenkul sektörü, satış becerilerine dayalı son derece rekabetçi bir alan olarak bilinir....

okumaya devam et

Gayrimenkul Yatırımında Başarının Anahtarı: Doğru Lokasyon Nasıl Seçilir?

Gayrimenkul yatırımı yaparken en kritik kararlarından biri, doğru lokasyon için ideal bir...

okumaya devam et