5 Adımda Evinizi Bahara Hazırlayın

5 Adımda Evinizi Bahara Hazırlayın

Uzun süren soğuk günlerin ardından üzerinizden kışın ağırlığını atıp, kendinizi daha enerjik bir moda almanın tam zamanı. Enerjinizi arttırmak için işe ilk önce ev dekorasyonunuzu değiştirmekle başlayabilirsiniz. Bu blog yazımızda 5 adımda evinizi canlandıracak bahar dekorasyonu önerilerimizi bulacaksınız.

İşe İlk Duvarlarınızdan Başlayın

Evinizde baharın tazeliğini hissetmek istiyorsanız işe ilk duvarlarınızın rengini değiştirmekle başlayabilirsiniz. Duvarlarınızı canlı renklerle boyayabilir ya da doğanın tazeliğini yansıtacak duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Eğer bu kadar köklü bir değişim için hazır değilseniz doğa fotoğraflarına, resimlerine ya da renkli tablolara duvarlarınızda yer verebilirsiniz.

Bırakın Güneş Işığı Evinize Girsin

Baharın enerjisini en güzel yansıtan güneş ışığından faydalanmamak olmaz. Bu yüzden evinizdeki kalın perdeleri bir kenara itin ve güneş ışığının içeriye girmesine izin verin. Eğer güneş ışığından yeterince yararlanamadığınızı düşüyorsanız mobilyalarınızın yerlerini değiştirebilirsiniz.

Bahar Renkleri ile Evinizi Renklendirin

Ev dekorasyonunuzda baharı yansıtmanıza yardımcı olacak açık mavi, yeşil, pembe, sarı, lila gibi canlı ve yumuşak renkli aksesuarlara yer vermelisiniz. Bunun yanı sıra yatak odanızda bu renklere sahip nevresim takımları kullanabilir, koltuklarınızda renkli minderler kullanabilirsiniz.

Rengarenk Çiçeklere Yer Verin

Evinizin atmosferini tazelemek istiyorsanız çiçeklerle iç içe olacaksınız demektir. Evinizi farklı renklere sahip çiçekler ile süsleyebilir, renkli saksılara evinize güzel bir bahar havası katarsınız.

Evinizdeki Fazla Eşyalardan Kurtulun

Bahar dekorasyonunda ne önemli konu ferahlıktır.  Bu nedenle evinizi daha ferah gösterecek uygulamalar yaparak fazla eşyalarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanında fazla kullanmadığınız küçük eşyaları saklama kutularına koyarak evinizi daha düzenli bir hale getirebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Emlak İlanlarında Dikkat Çeken Anahtar Kelimeler

Emlak ilanlarında kullanılan bazı anahtar kelimeler satışı hızlandıran, kiralamaları...

okumaya devam et

Eşyalı Kiralık Dairelerde Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yeni bir eve yerleşmek oldukça zahmetli bir süreçtir. Çok fazla zaman alan bir eylemdir. Bu...

okumaya devam et

Yaşam Alanlarının Güvenliği için 8 İpucu

Bir apartman dairesinde veya apartman kompleksinde yaşamak, sakinlere büyük bir güvenlik...

okumaya devam et