Gayrimenkul Danışmanından Hizmet Almak İçin 7 Neden

Gayrimenkul Danışmanından Hizmet Almak İçin 7 Neden

Bir konut ya da iş yeri almak, satmak her zaman önemli bir işlem olmuştur. Gayrimenkul alım satım istatistiklerine baktığımızda gayrimenkul danışmanlarından hizmet alanlarla ilgili yapılan araştırmalarda ev, iş yeri, ofis, arsa alım, satım, kiralama gibi hizmetlerde önemli avantajlar elde edildiğini görüyoruz.

Peki, bu avantajlar nelerdir?

 1. Gayrimenkul danışmanları alım satım işlemlerinde tecrübe kazandıkları gibi belli alanlarda da uzmanlaşmışlardır. Özellikle belli bölgelerde uzun yıllar çalışan gayrimenkul danışmanları o bölgedeki tüm fırsatları geçmişten geleceğe takip ederler. Siz de bir gayrimenkul danışmanıyla çalışarak bu bilgi birikiminden faydalanmış olursunuz.
 2. Gayrimenkul alım satımları çok iyi müzakere ve iletişim yetkinliği ister. Yüz yüze görüşeceğiniz insanların kim olduğunu bilmeden bu süreci yönetmek güvenlik açısından da riskler oluşturabilir. Ayrıca bu sürecin uzaması size vakit kaybettireceği için can sıkıcı bir hale de gelebilir.
 3. Gayrimenkul satışlarında yanlış fiyatlandırma yapmak potansiyel alıcıları kaçırma ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Uzman bir gayrimenkul danışmanı potansiyel alıcıları kaçırmamak için çevresel faktörleri, son gerçekleşen satışları ve bölgede gerçekleşecek gelişmeleri yakından takip ederek daha geniş değerlendirmelerde bulunur.
 4. Gayrimenkul danışmanınız almayı düşündüğünüz gayrimenkul tipi hakkında beklentilerinizi karşılayacak seçenekler sunarken size aradığınız yatırım fırsatını avantajları ve dezavantajları ile daha hızlı bir şekilde sunabilir.
 5. Gayrimenkul almak, satmak ya da kiralamak için çok fazla teknik konu ve evrak işlemleri vardır. Tapu işlemlerinin güvenle yapılması, kira sözleşmesinin mevzuatlarına uygun olarak hazırlanması gibi tüm yasal yükümlülükleri gayrimenkul danışmanı sizin yerinize çözer.
 6. Mülkünüzü kendiniz alıp satmak istemeniz ya da sahibinden almak istemeniz daha ekonomik gibi gözükse de işinde iyi bir gayrimenkul danışmanı ile çalıştığınızda bu işi kendi başınıza yapmanın çok daha zahmetli ve maliyetli olduğunu görebilirsiniz.
 7. İnternet üzerinden kendi başınıza ilan vermek, talipliler ile görüşmek kolay bir iş gibi görünse de ilanlarınızı güncel tutmak, birçok kanalda hızlı bir şekilde yayınlamak, fotoğraf / video gibi tanıtım içeriklerini kaliteli ve yeterli seviyede hazırlamak zor ve uzmanlık gerektiren bir iştir.

Gayrimenkul sektöründe 360° çözümler üreten Projebeyaz, 14 yıllık yurt içi ve yurt dışı deneyimi ile geniş bir portföy ağına sahip olmanın avantajıyla alım, satım ve kiralama gibi gayrimenkul işlemlerinizde sizi çok kısa sürede çözüme ulaştırır. Siz de gayrimenkul sektöründe en iyi teklifi alabilmek için Projebeyaz’ın uzmanlığını ve deneyimi kullanabilirsiniz.

 

7 Reasons to Work with a Real Estate Consultant

Buying and selling a residence or a business has always been an important process. When we look at real estate purchase statistics, we see that those who receive services from real estate consultants have significant advantages in services such as home, workplace, office, land purchase, sale and rental.

So, what are these advantages?

 1. Real estate consultants are specialized in certain areas as well as gaining experience in trading transactions. Real estate consultants, who have been working in certain regions for many years, follow all the opportunities in that region from the past to the future. By working with a real estate agent, you will benefit from this knowledge.
 2. Real estate trading requires very good negotiation and communication competence. Managing this process without knowing the people you will meet face to face may also pose security risks. It may also become annoying, as this process will take up a lot of your time.
 3. Improper pricing in real estate sales reveals the possibility of missing potential buyers. In order not to miss potential buyers, a specialist real estate consultant makes wider evaluations by closely monitoring environmental factors, recent sales and developments in the region.
 4. While your real estate consultant offers you options to meet your expectations about the type of real estate you intend to buy, he can also show you the investment opportunity you are looking for more quickly with its advantages and disadvantages.
 5. There are a lot of technical issues and paperwork to buy, sell or rent real estate. The real estate consultant solves all legal obligations such as making the land registry transactions safely and preparing the lease contract in accordance with the legislation.
 6. Even if it seems more economical to want to buy and sell your property on your own or to buy it from the owner, you can see that it is much more troublesome and costly to do this work by yourself compared to when you do it with a good real estate agent.
 7. Although it seems like an easy job to advertise on the internet and to meet the suitors, it is actually difficult and requires expertise to keep your advertisements up-to-date, to publish them quickly on many channels, and to prepare promotional content such as photos / videos at a high quality level.

Producing 360° solutions in the real estate sector, Projebeyaz offers you solutions in your real estate transactions such as purchase, sale and rental processes in a very short time with the advantage of having 14 years of domestic and international experience and a wide portfolio network. You can use Projebeyaz’s expertise and experience to get the best offer in the real estate industry.

 

İlgili Mesajlar

Evinizi kendi başınıza satmanın riskleri nelerdir?

Ev satarken önce yakın çevreye haber vermek ve birkaç emlak sitesine ilan vermek ilk akla gelen...

okumaya devam et

Konuta Yatırımın Tam Zamanı!

Konuta Yatırımın Tam Zamanı! Son 4 yılda  konut üretim maliyetlerinin yüzde 100’e...

okumaya devam et

Gayrimenkul Yatırımında Konut mu, İşyeri mi?

Yatırım yapmak isteyen herkesin aklına daire mi, ofis mi yoksa dükkân mı sorusu gelir....

okumaya devam et