Gayrimenkul Danışmanından Hizmet Almak İçin 7 Neden

Gayrimenkul Danışmanından Hizmet Almak İçin 7 Neden

Bir konut ya da iş yeri almak, satmak her zaman önemli bir işlem olmuştur. Gayrimenkul alım satım istatistiklerine baktığımızda gayrimenkul danışmanlarından hizmet alanlarla ilgili yapılan araştırmalarda ev, iş yeri, ofis, arsa alım, satım, kiralama gibi hizmetlerde önemli avantajlar elde edildiğini görüyoruz.

Peki, bu avantajlar nelerdir?

  1. Gayrimenkul danışmanları alım satım işlemlerinde tecrübe kazandıkları gibi belli alanlarda da uzmanlaşmışlardır. Özellikle belli bölgelerde uzun yıllar çalışan gayrimenkul danışmanları o bölgedeki tüm fırsatları geçmişten geleceğe takip ederler. Siz de bir gayrimenkul danışmanıyla çalışarak bu bilgi birikiminden faydalanmış olursunuz.
  2. Gayrimenkul alım satımları çok iyi müzakere ve iletişim yetkinliği ister. Yüz yüze görüşeceğiniz insanların kim olduğunu bilmeden bu süreci yönetmek güvenlik açısından da riskler oluşturabilir. Ayrıca bu sürecin uzaması size vakit kaybettireceği için can sıkıcı bir hale de gelebilir.
  3. Gayrimenkul satışlarında yanlış fiyatlandırma yapmak potansiyel alıcıları kaçırma ihtimalini ortaya çıkarmaktadır. Uzman bir gayrimenkul danışmanı potansiyel alıcıları kaçırmamak için çevresel faktörleri, son gerçekleşen satışları ve bölgede gerçekleşecek gelişmeleri yakından takip ederek daha geniş değerlendirmelerde bulunur.
  4. Gayrimenkul danışmanınız almayı düşündüğünüz gayrimenkul tipi hakkında beklentilerinizi karşılayacak seçenekler sunarken size aradığınız yatırım fırsatını avantajları ve dezavantajları ile daha hızlı bir şekilde sunabilir.
  5. Gayrimenkul almak, satmak ya da kiralamak için çok fazla teknik konu ve evrak işlemleri vardır. Tapu işlemlerinin güvenle yapılması, kira sözleşmesinin mevzuatlarına uygun olarak hazırlanması gibi tüm yasal yükümlülükleri gayrimenkul danışmanı sizin yerinize çözer.
  6. Mülkünüzü kendiniz alıp satmak istemeniz ya da sahibinden almak istemeniz daha ekonomik gibi gözükse de işinde iyi bir gayrimenkul danışmanı ile çalıştığınızda bu işi kendi başınıza yapmanın çok daha zahmetli ve maliyetli olduğunu görebilirsiniz.
  7. İnternet üzerinden kendi başınıza ilan vermek, talipliler ile görüşmek kolay bir iş gibi görünse de ilanlarınızı güncel tutmak, birçok kanalda hızlı bir şekilde yayınlamak, fotoğraf / video gibi tanıtım içeriklerini kaliteli ve yeterli seviyede hazırlamak zor ve uzmanlık gerektiren bir iştir.

Gayrimenkul sektöründe 360° çözümler üreten Projebeyaz, 14 yıllık yurt içi ve yurt dışı deneyimi ile geniş bir portföy ağına sahip olmanın avantajıyla alım, satım ve kiralama gibi gayrimenkul işlemlerinizde sizi çok kısa sürede çözüme ulaştırır. Siz de gayrimenkul sektöründe en iyi teklifi alabilmek için Projebeyaz’ın uzmanlığını ve deneyimi kullanabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

2024 Yılına Yön Verecek Gayrimenkul Yatırım Alanları

Gayrimenkul yatırımı, Türkiye'de uzun süredir güçlü bir yatırım aracı olmuştur....

okumaya devam et

Gayrimenkulde Son Gelişmeler: Değişime Nasıl Uyum Sağlamalısınız?

Gayrimenkul sektörü, satış becerilerine dayalı son derece rekabetçi bir alan olarak bilinir....

okumaya devam et

Gayrimenkul Yatırımında Başarının Anahtarı: Doğru Lokasyon Nasıl Seçilir?

Gayrimenkul yatırımı yaparken en kritik kararlarından biri, doğru lokasyon için ideal bir...

okumaya devam et