Emlak Danışmanlarının Sosyal Medyada En Sık Yaptığı 3 Hata

Emlak Danışmanlarının Sosyal Medyada En Sık Yaptığı 3 Hata

Günlük hayatta yoğun bir şekilde vakit geçirdiğimiz sosyal medya, sadece bir eğlence platformu olarak değil gayrimenkul danışmanları için ayrıca bir pazarlama aracı olarak da kullanılıyor. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan gayrimenkul danışmanları kuşkusuz bu sayede kazançlarını artırıyor.

Firmanıza ait sosyal medya sayfası ya da hesabının olması yeterli olmaz. Sosyal medya hesaplarınızı aktif ve tutarlı paylaşımlar yaparak markanızın imajını güçlendirebilirsiniz. Ancak sosyal medya kanallarınızı profesyonel biri yönetmiyorsa kimi zaman bu konuda yanlış kararlar alıyor olabilirsiniz.

İşte gayrimenkul danışmanları için sosyal medya hataları ve bu hataları önlemenin yolları…

Hesaplarınızda İletişim Bilgilerinizi Eksiksiz ve Doğru Ekleyin

Potansiyel müşterilerinizin işini kolaylaştırmak için firmanızın ismi kadar iletişim bilgilerinizi de tam ve doğru eklemeniz gerekiyor. Böylece sosyal medya hesaplarınızdan müşterilerinize hemen ulaşılabilir olursunuz. Aynı zamanda sorulan soruları cevaplamanız da güvenilirliğinizi artıracaktır.

Gelen Mesaj ve Yorumları Mutlaka Yanıtlayın

Sosyal medya hesaplarınıza gelen mesajları ve paylaşımlarınıza yapılan yorumları yanıtsız bırakmayın. Olumsuz yorumlara bile olumlu yanıt verebilmek hiç cevap vermemekten daha iyi bir etki yaratacaktır.

Müşterilerinize yanıt vermek onları önemsediğinizi hissettirecektir. Bu da hem güvenirliğinizi artıracak hem de sizi tercih etmelerine sebep olacaktır. Bu yüzden mesaj isteklerini her zaman kontrol etmeniz gerekir.

Paylaştığınız ilanlara ya da içerikleri olumsuz yorum geldiğinde bu durumu doğru yönetmeli, olumlu bir etkileşim gerçekleştirmelisiniz.

Paylaşım Sıklığınızı İyi Ayarlayın

Takipçileriniz uzun süre paylaşım yapmayan bir hesabı takip etmek istemez. Sürekli paylaşım yapmak da bir süre sonra takipçilerinizi rahatsız edebilir. Gerçekten nitelikli olduğunu düşündüğünüz paylaşımları günde bir kere yapabilir, Instagram, Facebook hikâye özelliklerini daha sık kullanabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

2024 Yılına Yön Verecek Gayrimenkul Yatırım Alanları

Gayrimenkul yatırımı, Türkiye'de uzun süredir güçlü bir yatırım aracı olmuştur....

okumaya devam et

Gayrimenkulde Son Gelişmeler: Değişime Nasıl Uyum Sağlamalısınız?

Gayrimenkul sektörü, satış becerilerine dayalı son derece rekabetçi bir alan olarak bilinir....

okumaya devam et

Gayrimenkul Yatırımında Başarının Anahtarı: Doğru Lokasyon Nasıl Seçilir?

Gayrimenkul yatırımı yaparken en kritik kararlarından biri, doğru lokasyon için ideal bir...

okumaya devam et